b

28.9.04

Listárna Geeklandie

Pozorný čtenář nás upozornil na důležité opomenutí: „Pokud si pamatuju, tak letiště na tuto noční můru pamatuje, a to tak, že dává místo těchto informací odkaz na to, že informace je možné nalézt také na wap.csl.cz :)”.

Odpověď Geeklandie: “Milý čtenáři, toto řešení můžeme přirovnat k situaci, kdy televize přeruší vysílání každých 10 vteřin oznámením, že pořad je možné též poslouchat v rádiu. I když možná existují stanice, kde bychom to ocenili, obecně nám to moc smyslu nedává.”

V Geeklandii preferujeme při cestování (kdy většinou pospícháme) model “push” než “pull”. Pro rezervace používáme system Orbitz, kde jsou všechny naše cestovní plány a preference. A tak dvě hodiny před odletem zazvoní telefon a v něm nám příjemný hlas oznámí, že let “BA213” letí “on time” z “Gate E7”. Místo prohledávání TELETEXTu nebo WAPu (pull) stačí pouze přijmout hovor (push).

PS. Tak jsme dnes naštívili wap.csl.cz. Uživatel se tam sice dozví, že let se právě odbavuje. Už se ale nedozví, kde se odbavuje a z jaké “stojánky“ odlétá. Tady musíme citovat Cimrmana: „Bohužel právě tyhle věci lidi nejvíc zajímají...”

PPS. Pořád nám nejde z hlavy komu je určena odletová informace na TELETEXTu. Že by uživatelům přenosných LCD televizorů?

4 Comments:

Anonymous Anonymní said...

Teletext CSL neni uplne nesmyslny...
Tuhle jsem mel odvezt rodice z Ruzyne po navratu z dovolene. Pred odletem z Tuniska mi prisla SMS, ze jejich let bude mit zpozdeni. Cekajice doma 50 km od letiste jsem si pustil teletext (je to preci jen levnejsi nez WAP :) a pohodlne zjistil, ze nemusim spechat. Zpozdeni bylo vice nez dvouhodinove. Namisto stepovani v priletove hale, jsem klidne sledovat televizi a jen obcas na teletextu overoval, ze neni kam spechat. Ackoli tu noc prave zurila policejne dopravni akce Krystov a byl jsem dvakrat kontrolovan, prijel jsem na letiste vcas. Vyzvedl jsem rozespale rodice, nalozil jejich zavazadla do auta a v ramci hodinoveho poplatku za parkoviste opet vyrazil smer domov.

5:36 odp.  
Blogger Roman Stanek said...

S přílety souhlasime. Otázka ale zněla: Komu je určena ODLETOVÁ informace?

6:45 odp.  
Anonymous Anonymní said...

Odletova informace je samozrejme urcena lidem, kteri maji tu smulu a za sve bydliste si zvolili lokalitu u Ruzyne v trajektorii vzletove drahy. Neni prece nic horsiho nez proklinat pouze anonymni leteckou spolecnost za bezesne noci v hukotu vyjicich motoru. Diky teletextu presne vite, kdo vam buraci nad hlavou a na koho muzete dstit peprne nadavky :)
Ja bydlim v trajektorii drahy pristavaci, takze ted napr. nad nasim domem pristaval let CSA 0649 z Londyna a musim rict ze letel dle predpisu a tudiz velmi tise.

KT

11:49 odp.  
Anonymous Anonymní said...

Přehled u odletů je v principu stejný jako přehled příletů, jen v místě cílové destinace. Odesílací letiště totiž vysype údaje o tom, že něco odletělo, dříve, než letiště na příletu (které třeba wap nemá). Tj. pražský wap/internet vám bude užitečný z ciziny.

Jan Hradil

8:25 odp.  

Okomentovat

<< Home