b

26.9.04

Paris, copy protected

Původně jsme v Geeklandii měli v plánu přinést reportáž z Mondial de l’Automobile. Ale světová výstava automobilů musí ustoupit jíné pařížské zajímavosti. A tou jsou ceny CD a hlavně fakt, že většina zde prodávaných CD obsahuje omezení proti kopírování. Začněme nejdříve cenou, která se pohybuje okolo €20. A například Shrek stojí €22.60 (dnešní kurz €1 = $1.22775), což se rovná $27.7471. Stejné CD se ve Spojených Státech prodává za $13.45. Je to ale pouze věcí místních posluchačů, že jsou takové ceny ochotní platit.

Daleko horší je však omezení proti kopírování. Představa, že nám někdo bude diktovat kdy a jak budeme poslouchat hudbu, je v Geeklandii nepředstavitelná. Nechceme se zde dnes pouštět do úvah nad tím, že “Fair use“ je zákonem chráněné právo uživatelů, které je podle nás ochranou proti kopírování porušováno. Spíš tady chceme oznámit, že pokud nám BMG chce nabídnout download DRM/128Kbps jako náhradu za hudbu na CD, tak tady v Geeklandii zájem nemáme. To radši místo poslouchání muziky budeme blogovat.

2 Comments:

Anonymous Anonymní said...

Vítejte v Evropě, tyhle ceny nejsou jen vymožeností Paříže...

Petr Olmer

6:59 odp.  
Blogger macamanzana said...

Mondial de l’Automobile = ah,ete magnifique, mon iPOD=uh,comble..CD nekupovat, divat na auticka s bilyma snurkama v usich...
PS: taky neuslysis cz turisty

8:32 odp.  

Okomentovat

<< Home