b

29.9.04

Bílá čapka a Zelený Raoul

Před několika dny jsme řešili otázku rozpoznávání geeků. Pojďme se se k tomuto tématu dnes opět vrátit. Jeden z našich čtenářů nás totiž upozornil na zajímavý poznávací znak : bílou čapku s chladičem (a to vše na solární pohon).

Léto je ale za námi a s ním klesá potřeba chlazení. A tak jako další výrazný znak přichází na řadu Zelený Raoul v MMS vydání. Není přece možné, aby se milovník Zeleného Raoula vydal do ulic bez svého oblíbeného hrdiny v kapse. MMS verze je k dostání u Eurotelu a cena aktuální kapitoly je 23.71 Kč plus DPH. Bohužel si vůbec v Geeklandii nevíme rady jak určit, vzhledem k častým změnám sazeb DPH, která verze je levnější. Celé vydání Reflexu totiž pořídíme u stánku za 25 Kč.

Číst Zeleného Raoula na papíře je sice pohodlnější, ale v mobilu je to o to více „geeky“. Přesto asi zůstaneme u papírové verze. Musí nám v mobilu přece zůstat místo na Rychlé Šípy.


PS. Byl Jan Tleskač někdy v Paříži? Je ze Stínadel vidět Eifelovka? Kdo je John Galt?

6 Comments:

Blogger Johnny said...

Vím, kdo je John Galt. :-)

6:51 odp.  
Blogger BEaTA said...

Je to smutne, ale znovu raz som sa presvedcila o ceskom sexizme (ps: iba pre istotu podotykam, sexizmus nieje sexualna uchylka ako sa ma snazili presvedcit niektori kolegovia).

Precitala som si podrobne clanok o rozpoznavani geekov ale ani pri najlepsej voli som sa v nom nedokazala spoznat, akokolvek si myslim ze mam na tento titul plne pravo. V ceskych vodach sa vsak zda ze ziadna zenska obdova geeka neexistuje, a to navzdory tomu ze anglosaska geek-subkultura existenciu dievcat/zien geekov uz davno rozpoznala a priznala im rovnopravne postavenie.

V tomto smere musim tiez citovat z definicie hackerov: V zenskej forme sa obvykle na rozdiel od muzov-hackerov vyznacuje vyssim standardom hygieny a tiez upravenym i ked nenapadnym vzhladom ...

Tymto by som chcela komunitu cesku komunitu geekov vyzvat k uznaniu legitimnych prav girlie-geeks (& women-hackers).

5:34 odp.  
Blogger BEaTA said...

http://www.girlgeeks.org/

7:23 odp.  
Blogger BEaTA said...

http://www.witi.com/center/conferences/

7:27 odp.  
Blogger tweedledeetweedledum said...

This blog is awesome! If you get a chance you may want to visit this computing software site, it's pretty awesome too!

5:10 odp.  
Blogger Basket said...

Vous avez un blog très agréable et je l'aime, je vais placer un lien de retour à lui dans un de mon blogs qui égale votre contenu. Il peut prendre quelques jours mais je ferai besure pour poster un nouveau commentaire avec le lien arrière.

Merci pour est un bon blogger.

10:37 dop.  

Okomentovat

<< Home