b

3.6.05

Futurama III.

Jako červená nit se táhne Geeklandií jedno téma: "Software as service". Gmail, Flickr, Backpack, Furl, Blogger, Bloglines, Technorati a další služby, o kterých jsem tady psal, nejenže nahrazují lokální software, ale přinášejí i další výhody. A tou největší je "Zero Maintenance". Málokdo si dnes vzpomene na dobu, kdy se do autobaterií dolévala kyselina a voda (ani já jsem to nikdy nedělal). A stejné to bude ze softwarem. Představa instalací, re-instalací, upgrade, zálohování a podobně nám zanedlouho bude připadat naprosto archaická.

Jedním z hlavních rysů budoucích PC (Personal Computer Communicator) bude konektivita. A proto mě zaujal nový PC Nokia 770. Myslím, že jde o názornou ukázku vývoje přístupu k informacím a již se těším, až si budu prohlížet obrázky z Flickru na nové 770.

3 Comments:

Blogger Josef Petrák said...

Kromě "Zero maitenance" bych zmínil ještě jednu přednost. Lepší ochrana dat před ztrátou. MNě osobně se stalo, že jsem jednoho dne zapnul MS Outlook a zjistil, že nemůže najít můj profil. Prostě ho majitel stanice (otec) při nějaké nešetrné operaci smazal (on tomu říká odstranění zbytečností). Ztratil jsem tím veškerou e-mailovou korespondenci od roku 2000. Na GMailu se snad tohle stát nemůže. -- zaklepáno na dřevo

8:39 odp.  
Blogger Mormegil said...

Jenže to má i druhou stranu: menší kontrola nad daty. Když budu opatrný a svůj profil si budu doma zálohovat, vím, co se stát může a co ne. Jenže, „Na GMailu se snad tohle stát nemůže. -- zaklepáno na dřevo“ – to když předpokládám, že GMail zálohuje a ztráta dat nehrozí. Jenže, co když Google zkrachuje (ha, ha, ha) nebo se prostě rozhodne Gmail zrušit? Nad svými e-maily uloženými kdesi u Googlu prostě nemám žádnou kontrolu.

1:08 odp.  
Anonymous Radim said...

Ahoj, je tady zmínka o službě FURL. Něco podobného jsem hledal. Ale teďka nějak nemůžu přijít na to jak si exportovat do této služby svoje stávající bookmarky. Používáte službu někdo? Poradíte mi prosím?

Díky Radim.

10:17 dop.  

Okomentovat

<< Home