b

31.3.05

End of Distance @ Systinet

Jako každá distribuovaná firma má i Systinet velké nároky na komunikace. Každý den probíhá řada telefonických konferencí mezi kancelářemi v Bostonu, Praze, Saigonu, Paříži nebo Amsterodamu. Před několika lety jsme přešli na mezinárodní volání Voice over IP a náklady na komunikace poklesly velmi dramaticky. Přesto není naše komunikační infrastruktura optimální - v každé kanceláři máme jinou ústřednu a řada z nás má na stole dva telefony - jeden analogový pro lokální hovory a druhý VoIP pro mezinárodní. A takto vypadá naše současná analogová ústředna v Praze.

Old_Analog_Phone_Switch

Přišel tedy čas na další akci. Po několika měsících zkoušení jsme se rozhodli opustit naše dodavatele ústředen (2N, Alcatel a Nortel) a přecházíme kompletně na open source VoIP řešení - The Open Source Linux PBX Asterisk. Znamená to, že v každé lokalitě přidáme jeden spolehlivý server s Linuxem a na něm nakonfigurujeme Asterisk. Získáme tím:

  • konzistentní prostředí s jednotným číslováním po celém světě
  • zdarma volání mezi pobočkami a zdarma volání do USA
  • voicemail do emailu
  • 3-way calling
  • přístupová čísla pro levnější mezinárodní volání z mobilních telefonů
  • možnost používat jak hardwarové tak softwarové telefony
  • možnost přesměrovávat hovory mezi pobočkami v růzsných částech světa
  • integrace s interním LDAP serverem

Takto vypadá naše nová telefonní ústředna:

New_VOIP_Phone_Switch

VoIP se tak stalo jednou z dalších IP služeb, které udržuje náš velmi efektivní interní IT tým. Něco jako email nebo wiki. Jde tedy o Death of Distance v Systinetu.

11 Comments:

Blogger David Hajek said...

Zajimave jsou ceny za volani do jinych zemi pres naseho soucasneho VoIP providera - VoipJet.com

Par prikadu cen na pevna cisla:
Nemecko (1.3c/min), Velka Britanie (1.5c/min), Francie (1.6c/min).

Pokud budeme pres tohoto VoIP providera volat do Ceske Republiky zaplatime 2.1c/min, coz je v prepoctu asi 0.50 CZK/min. Podotykam, ze minimalni uctovaci doba u techto hovoru je 30s a pote se plati za kazdych zapocatych 6s.

Pokud ale pro volani na pevna cisla do Ceske Republiky pouziji lokalni ISDN linky od Telecomu, zaplatim 1.05 CZK/min (bez DPH), kde minimalni uctovaci doba hovoru je 120s a pote se plati za kazdych zapocatych 60s.

Kde udelali pani od Telecomu chybu?

2:10 odp.  
Blogger Roman Stanek said...

Takto budou probíhat Davidovy příklady spojení například do Brna.

Varianta A za 0.50 CZK/min
1. VoIP telefon
2. Systinet LAN
3. Asterix PBX
4. GTS Internet připojení do USA
5. VoipJet gateway v USA
6. Mezinárodní hovor do ČR
7. Analogový telefon v Brně

Varianta B za 1.05 CZK/min
1. VoIP telefon
2. Systinet LAN
3. Asterix BPX
4. ISDN hovor z Prahy do Brna
5. Analogový telefon v Brně

No comment...

2:29 odp.  
Anonymous Anonymní said...

Jo jo, je to zrejme, telekom konci a cim driv rozproda draty, tim lip pro nej...
Drsnik

4:21 odp.  
Blogger tweedledeetweedledum said...

This blog is awesome! If you get a chance you may want to visit this help desk software site, it's pretty awesome too!

12:15 odp.  
Blogger Joe Muka said...

Just checking out blogs for ideas to add to my site about business case for voip and nortel and other voip stuff. (I know its a boring subject) I liked your site

5:11 odp.  
Blogger Joe Muka said...

Hi, Saw your site late night. Some of your ideas I may use for my site about voip hardware It's kind of a boring topic...I liked some of your info.

5:11 odp.  
Anonymous Anonymní said...

Hey... Interesting post on wireless voip phone. By the way... Just found this resource where you can post your own articles on wireless voip phone - if you have something you want to share with the world. Besides, at the same time you'll get a link back to your own site on anything concerning wireless voip phone - or whatever else you'd like... why don't you check it out for yourself now...

7:08 odp.  
Blogger Hybrid Cars said...

Would you like to swap links? Just post a comment somewhere on my blog,
I won't delete it. Thanks and take care,

John

7:46 odp.  
Anonymous Anonymní said...

Hey... Interesting post on evectis.com mesh voip wireless. By the way... Just found this resource where you can post your own articles on evectis.com mesh voip wireless - if you have something you want to share with the world. Besides, at the same time you'll get a link back to your own site on anything concerning evectis.com mesh voip wireless - or whatever else you'd like... why don't you check it out for yourself now...

11:24 odp.  
Blogger Basket said...

Vous avez un blog très agréable et je l'aime, je vais placer un lien de retour à lui dans un de mon blogs qui égale votre contenu. Il peut prendre quelques jours mais je ferai besure pour poster un nouveau commentaire avec le lien arrière.

Merci pour est un bon blogger.

10:40 dop.  
Anonymous Anonymní said...

One good resource for free software downloads and many more free software alternatives is Software4YourSuccess.com
Yes it is my site and I would love for you to drop by for a second. From there you will have free access to several of my products such as The Marketing Toolbar (which is goldmine of information on how to do things quickly and on the cheap, thus saving you time and money).
Also for webmasters I have created Webmaster Wizards, which will help you with almost every aspect of putting code on your site from things such as legal and privacy disclaimers to popunders. I have so much content and free software there I could fill up this whole blog, so check it out Thanks, Sincerely Rob Rudd

11:28 odp.  

Okomentovat

<< Home