b

7.4.05

iPod Shuffle aneb asi nejsem Homo economicus

Ekonomická teorie nás učí, že člověk je Homo economicus. Jednáme racionálně a v danných podmínkách se na základně dostupných informací snažíme maximalizovat naše "well being". To bych si ale nesměl pořídit iPod Shuffle. Zde je seznam jeho nedostatků:
  • chybějící display
  • bílá barva se rychle špiní
  • vypínač na zadní straně je těžké nastavit do střední polohy
  • chybí podpora pro playlisty
  • atd. atd. atd.

Existuje celá řada flash-memory MP3 přehrávačů lepších než iPod Shuffle. A pokud tedy chcete maximalizovat vaše "well being", pořiďte si jeden z nich. Na základně dostupných informací, jako Homo economicus...

10 Comments:

Blogger Marko said...

Mezi nedostatky bych jeste zaradil "cenu za GB", pak pro jakehokoliv jednotlivce z rodu Homo Economicus nema smysl nad nim ani uvazovat... Ale kdyz on je tak elegantni...

6:40 odp.  
Anonymous Matthew Gertner said...

Přesně. Asi podcenuješ důležitost estetické stránky v naší moderní společnosti.

8:04 odp.  
Blogger Roman Stanek said...

Kvůli té estetické stránce jsem si ho koupil. Přesto to nebylo nejlepší rozhodnutí...

9:29 odp.  
Anonymous DK said...

To vam nestaci na empetrojky mobil?

11:57 odp.  
Anonymous DK said...

To vam nestaci na empetrojky mobil?

11:58 odp.  
Anonymous Ivar Elznic said...

Ultra-ekonomicky sa správajúci čitatelia môžu získať iPod Shuffle zadarmo.

http://www.mikeindustries.com/blog/archive/2005/04/ipod-giveaway-1

12:19 dop.  
Anonymous Pavel said...

To je jenom identifikace potřeb. Například mému způsobu používání mp3 přehrávače shuffle naprosto vyhovuje - mnohem víc než obludná velká potvora iPod mini, nebo ještě větší iPod 4G.

Ráno si ho pověsím na krk a nestarám se. Když při pěším přesunu po městě chci chvíli něco poslouchat, tak poslouchám. A audiofill tam spolehlivě sype mé oblíbené songy (priorita nejvýše hodnocených), takže shuffle neshuffle, málokdy začne hrát něco, co bych vyloženě nechtěl.

Až mě to přestane bavit, vytáhnu sluchátka z uší a tím starosti končí. Lehký shuffle visí na krku, skoro o něm nevím a jsem spokojený. A navíc dobře vypadá a je to Apple :-)

Ta střední poloha přepínače, to je pravda, s tím souhlasím. Ale zvyknout se dá.

10:38 dop.  
Anonymous Matthew Gertner said...

Dobře, ale ten článek v první větě také říká "given available information." Předpokládám, že jsi nevěděl o všech těch nevýhodách, když jsi koupil ten shuffle. Proto pořád tvrdím, že jseš homo economicus. :-)

2:48 odp.  
Blogger mengelis said...

No, ať mě tedy něco klepne, ale nemá mít shuffle podporu iTunes playlistů ?

4:34 odp.  
Anonymous Anonymní said...

Hey... Interesting post on voip technology. By the way... Just found this resource where you can post your own articles on voip technology - if you have something you want to share with the world. Besides, at the same time you'll get a link back to your own site on anything concerning voip technology - or whatever else you'd like... why don't you check it out for yourself now...

1:36 dop.  

Okomentovat

<< Home